Marketing internetowy szklarza Szklonawymiar.pl

Projekt

6 8
Pozycjonowanie Google Ads Copywriting UI/UX Logo

Szklonawymiar.pl

Przewiń w doł

Specyfikacja

 • KlientE-oprawa Sp. z o. o.
 • MarkaSzklonawymiar.pl
 • Rok2018-2020
 • CelBudowa sklepu internetowego oraz rozwój sprzedaży szkła i luster na wymiar
 • Budżet3000 zł/mies.

Opis

Dwuletnia współpraca polegająca na rozwoju osiąganych wyników sprzedażowych przez portal „Szklonawymiar.pl”. Projekt został poprowadzony kompleksowo. Składał się na pozycjonowanie sklepu internetowego w organicznych wynikach wyszukiwania oraz prowadzenie płatnych kampanii reklamowych w Google Ads.

Prace rozpocząłem w chwili, w której sklep ten nie osiągał niemal żadnych dochodów, jednak w okresie ponad dwuleteniej pracy nad jego widocznością w sieci stał się najpopularniejszym portalem sprzedającym szkło i lustra na wymiar w Polskim internecie. Nie jest to jedyny z istotnych sukcesów mojej pracy w zakresie pozycjonowania. Chcesz poznać ich więcej? Zadzwoń.

Prace składały się na sześć głównych filarów:

 • 1 SEO techniczne – rozbudowa techniczna i funkcjonalna oraz dbałość o poprawną i strategicznie opracowną semantykę kodu HTML,
 • 2 SEO treści – rozbudowa portalu w teksty pisane na podstawie analizy przeprowadzanej przy użyciu narzędzia surferseo.com i innych,
 • 3 Link building – pozyskiwanie linków referencyjnych ze strategicznie dobranych portali prasowych, blogów, forów, platform sprzedażowych i innych,
 • 4 Pozycjonowanie lokalne – budowa i rozwój widoczności wizytówki wyświetlanej w mapach Google,
 • 5 UI/UX – projektowanie od zera i bieżąca optymalizacja graficznego interfejsu sklepu,
 • 6 Nadzór i szkolenia kadry pracowniczej – współpraca z biurem sprzedaży w celem nadzorowania, optymalizacji kosztów i szkoleń z zakresu ważnych umiejętności związnaych ze sprzedażą internetową.

Zastanawiasz się czy pozycjonowanie jest opłacalne?

Zobacz zwrot z inwestycji w pozycjonowanie na poziomie ponad 800% już po 26 miesiącach!

Pozycjonowanie strony internetowej przypomina toczącą się z góry kulę śnieżną, która wraz z czasem nabiera masy i tempa, w końcu porywając ze sobą całą lawinę... potencjalnych klientów. Zauważ, że w samym 26 miesiącu efekty pozycjonowania sklepu przyniosły korzyść na poziomie około 65% kosztów, które właściciel serwisu zainwestował w całym okresie 26-miesięczych prac. Sklep ten zarabia po dziś dzień, zaliczając tylko nieznaczne spadki widoczności przy jednoczesnym braku wydatków na pozycjonowanie. Na dziś dzień, dzięki mojej pracy, inwestor osiągnął stopę zwrotu z inwestycji na poziomie około 2300%.

Jak rozumieć powyższe dane?

TOP 3 — Pole to okreśa ilość fraz, które wpisane w wyszukiwarkę Google wyświetlą pozycjonowaną stroną na jednej z trzech pierwszych pozycji.

TOP 10 — Ilość fraz, które wpisane w wyszukiwarkę Google wyświetlą pozycjonowaną stroną na jednej z dziesięciu pierwszych pozycji.

TOP 50 — Ilość fraz, które wpisane w wyszukiwarkę Google wyświetlą pozycjonowaną stroną na jednej z pięćdziesięcu pierwszych pozycji.

Szacowany ruch — Średnia ilość odwiedzin serwisu pochodzących z zapytań wpisywanych przez użytkowników wyszukiwarki Google, które są efektem pozycjonowania sklepu.

Ekwiwalent Google Ads — Szacowany miesięczny koszt, który należało by ponosić w ramach płatnych wyników wyszukiwania Google Ads, aby uzyskać podobną ilość odwiedzin, które generowane są skutkiem działania pozycjonowania.


Prosty i niskobudżetowy

Projekt sklepu internetowego

Poza głównymi pracami związanymi ściśle z pozyskiwaniem odwiedzin sklepu internetowego zajmowałem się również projektowaniem pełnych podstron lub poszczególnych ich elementów oraz bieżącymi poprawkami mającymi na celu zwiększeniem sprzedaży i podniesieniu lojalności klientów.

Strona główna 1 z 25 podstron

Projekt sklepu internetowego Szklonawymiar.pl – Strona główna

Chcesz zobaczyć więcej?

Zobacz stronę na żywo!

Przechodząc do strony, zwróć uwagę na to, że nie odpowiadam za zmiany, które klient wprowadził bez mojej pomocy. Z tego powodu wygląd obecnej strony może mniej lub bardziej odbiegać od estetyki projektu przedstawionego powyżej.

PRZEJDŹ DO STRONY

Chcesz zobaczyć więcej projektów?

Przejdź do mojego portfolia!